prezent rower

Prezenty rowerowe pod choinkę

Chociaż w RMF-ie jeszcze nie puszczali Last Christmas… u mnie już święta;) Wiem, że to jeszcze daleko, ale w sumie nie tak bardzo daleko. Sklepowe półki uginają się już od ciężaru bombek i ozdób choinkowych, a to znaczy, że zanim się obejrzymy, będzie już po świętach. Jak wiadomo,  święta to  czas prezentów, a ich kupowanie nie należy do najłatwiejszych zadań, ale chcę wam to trochę ułatwić. Jeśli macie w rodzinie kogoś, kto jest rowerowym maniakiem, ten wpis powinien wam ułatwić sprawę. Zatem: jakie prezenty rowerowe do 100 zł kupić pod choinkę?

 

Multitool

prezent rowerowy multitool

Zobacz ofertę na Bikehunter.pl

Zaczniemy od tych najbardziej użytecznych. Multitool to podręczny zestaw narzędzi, który na pewno przyda się każdemu rowerzyście. Oczywiście nikomu nie życzymy, aby musiał go regularnie używać, ale cóż – rower to rower, zawsze trzeba coś dokręcić. Co powinno znajdować się w multitool’u? Coraz rzadziej znajdujemy w rowerze śrubki na popularnego “krzyżaka” czy śrubokręt płaski. W rowerach królują imbusy i torxy. Warto zatem zadbać, aby oba te standardy znalazły się w takim multitool’u. Oprócz imbusów/torxów warto znaleźć model wyposażony w skuwacz do łańcucha. Nie stosuje się go zbyt często, ale jednak potrafi uratować cztery litery na zawodach.

Pompka

prezent rowerowy pompka

Zobacz ofertę na Bikehunter.pl

Sprawa jest dość prosta… pompka musi być. Ale zamiast kupować zwykłą, z tworzywa za kilkanaście złotych, możemy sprezentować pompkę, która oprócz funkcjonalności ma jeszcze niezły wygląd. Mnie najbardziej do gustu przypadają pompki Lezyne, które zawsze wyróżniały się designem. Taki prezent szczególnie ucieszy szosowców, którzy najbardziej narażeni są na “kapcie”. Kupując pompkę, zwróćmy uwagę na to, czy zawór jest uniwersalny (Presta/FV oraz Shreader), a także na maksymalne ciśnienie, jakie można nabić (im wyżej, tym lepiej).

 

Konserwacja roweru

prezent rowerowy czyszczenie

O rower trzeba dbać! Niestety dbanie też kosztuje i to chyba najbardziej boli. Czasami z przymusu musimy znaleźć produkty, na których możemy przyoszczędzić. I zamiast kupić dobry produkt do czyszczenia, odtłuszczania i smarowania, kupujemy raczej te podstawowe. A sam rower czyścimy szczotką z płynem do mycia naczyń lub karcherem. Jeśli chcemy naszej bliskiej osobie sprawić fajny, przydatny prezent, na który pewnie sam z siebie nie wyda pieniędzy, warto pomyśleć właśnie o środkach czystości. Pianki czyszczące, dobre smary na suche i mokre warunki, czy nawet preparaty do konserwacji amortyzatora to produkty, za którymi warto się porozglądać jako rowerowymi prezentami.

Oświetlenie

prezent rowerowy oswietlenie

Zobacz ofertę na Bikehunter.pl

Kupno lampki jest rozwiązaniem idealnym. Z jednej strony jest to na pewno potrzebne, a z drugiej strony dbamy o bezpieczeństwo osoby, którą obdarowujemy. Dobrym pomysłem na prezent rowerowy będzie zakup lampki z wbudowanym akumulatorem, który można łatwo podładować przez kabel USB. Popularne są też małe lampki mocowane na sztycach, które pomimo niewielkich rozmiarów, potrafią dać naprawdę konkretne światło.

Klucze dynamometryczne

prezent rowerowy klucz

Zobacz ofertę na Bikehunter.pl

Trochę gadżet, a trochę coś więcej. Dla pasjonatów kolarstwa będzie to naprawdę przydatne urządzenie. Szczególnie dla tych, którzy profesjonalnie podchodzą do dbania o swoje rowery. Klucz dynamometryczny pozwala na dokręcenie śrub z odpowiednią siłą, co jest bardzo ważne  w przypadku rowerów szosowych, zwłaszcza karbonowych. Profesjonalne urządzenia kosztują bardzo dużo, ale można znaleźć małe, poręczne klucze dynamometryczne, dedykowane do rowerów, które idealnie nadadzą się jako prezent rowerowy.

Uchwyty na telefon

prezent rowerowy uchwyt

Zobacz ofertę na Bikehunter.pl

Jeśli bliska wam osoba lubi podróżować na rowerze, uchwyt na telefon na pewno się przyda. Nasze smartfony poza dzwonieniem (chociaż to chyba najmniej używana funkcja) i robieniem zdjęć odgrywają coraz większą rolę w kolarstwie. Monitorowanie pracy serca, spalone kalorie, przewyższenia, dystans, porównywanie z innymi kolarzami (słynne KOM’y)… mało? Nawigacja, oznaczanie najważniejszych punktów na trasie. Możliwości są właściwie nieograniczone, dlatego fajny uchwyt na telefon będzie na pewno trafionym prezentem rowerowym.

Rowerowe gadżety

Jeden z moich ulubionych gadżetów, który niekoniecznie sprawdzi się przy rowerze, ale na pewno przyda się PO rowerze, to nóż do pizzy w kształcie …roweru. No, bo kto po kilkugodzinnej harówie nie ma ochoty na świeżą, gorącą pizzę prosto z pieca? A na imprezach taki gadżet robi niezłą furorę.

prezent rowerowy pizza

Jak już jesteśmy przy tej pizzy, po wielogodzinnym kręceniu nic lepiej nie zaspokoi naszego pragnienia, niż butelka zimnego piwa zimnej coli. Jeśli mamy rower Santa Cruz to otwieracz mamy zawsze przy sobie (znajduje się na haku przerzutki!). Rowerowy otwieracz do butelek to wciąż fajny, niedrogi i bardzo przydatny prezent dla pasjonatów kolarstwa.

prezent rowerowy otwieracz

 

Zostaw komentarz

Name

E-mail

Message